Доминанта

Запретили увольнять работников предпенсионного возраста

12 апр. 2017

ВРУ приняла Закон «О внесении изменения в статью 42 Кодекса законов о труде Украины касательно защиты трудовых прав работников предпенсионного возраста».

Так, в КЗоТ внесли изменения, согласно которым, преимущественное право на оставление на работе при увольнении в связи с изменениями в организации производства и труда при равных условиях продуктивности труда и квалификации будут иметь работники, которым осталось меньше трех лет до пенсионного возраста.

Изменения вызваны тем, что такая категория работников сталкивается со сложностями трудоустройства после увольнения, а согласно ч.2 ст. 43 Конституции Украины, государство обязано создавать условия для полной реализации гражданами права на труд.

Проект данного закона был принят 06.04 2017 г. и сейчас находится на подписи у Президента.

Теги: изменения в КЗоТ, увольнение работников

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


Виборчий Кодекс. Яких змін очікувати?

11 липня, народні депутати у другому читанні прийняли законопроект Виборчого кодексу України  № 3112-1 від 11.07.2019 року. Загалом кодекс об’єднує в собі 5 діючих на сьогодні законів – «Про вибори народних депутатів», «Про вибори Президента України», «Про місцеві вибори», «Про Центральну виборчу комісію», а також «Про Єдиний державний реєстр виборців».

Які зміни можуть чекати українців щодо організації праці

25 червня 2019 року Міністерство соціальної політики України оприлюднило законопроект «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо гнучких форм організації праці)».

Зміни в охороні прав інтелектуальної власності

12 червня 2019 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 496, згідно з якою буде істотно збільшено розмір зборів за підготовку до державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір, а також розміри зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності.