Доминанта

Зміни правил отримання готівки в банках суб'єктами господарювання!

23 мая 2019

З 3-го червня 2019 року суб’єкти господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки і для цього знімають готівку в касі на вимогу банку зобов’язані надати документи, що підтверджують подальше використання готівки.

По суті, банк оцінює ризики під час фінмоніторингу та буде вимагати листи-опитувальники. Оцінка ризиковості фінансових операцій клієнта проводиться на підставі внутрішніх програм, розроблених банком, тому роль банка в даному випадку буде значною. Зазначимо, що клієнт вважатиметься «ризиковим», якщо буде знімати готівку у великих розмірах.
Зверніть увагу, що ФОП - це теж суб’єкт підприємництва, а тому знімати готівку у великих розмірах з рахунку ФОП - теж ризиковано. І хоч в законодавстві прописано, що такі документи подаються на підтвердження подальших готівкових розрахунків особисто, вважаємо, що фінмоніторинг банку може вимагати інформацію куди саме буде витрачатись готівка такою особою.
Якщо це рахунок фізичної особи (не ФОП), то даний критерій не застосовується. 
На нашу думку, варіантом виходу з такої ситуації є перерахування коштів з рахунку ФОП на рахунок фізичної особи і лише після цього знімати кошти. Однак необхідно буде провести консультації з банком.
Також, слід звернути увагу на те, що у отримання готівки входить і зняття готівки у банкоматі.
Всі ці нюанси потрібно буде врахувати у роботі, після консультації з банком.

Теги:

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


«Неофіційне» працевлаштування або виїзд за кордон на «заробітки» студентів та молодих спеціалістів буде подолано?

10 жовтня 2019 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння працевлаштуванню студентів та молодих спеціалістів, детінізації ринку зайнятості та доходів населення, зупинення відтоку українських спеціалістів за кордон)».

І знову нові досягнення!

За підсумками трьох етапів конкурсу ААУ «Адвокат року – 2019» визначено переможця у номінації адмінстративне право та процес, яким став адвокат АО «КФ «Домінанта» Цвігун Віталій.
Вітаємо його та бажаємо нових успіхів та звершень у професійній діяльності!

Податкову міліцію буде ліквідовано?

2 жовтня 2019 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект, відповідно до якого податкову міліцію, як центральний орган виконавчої влади, має замінити Бюро фінансових розслідувань.
Метою даних змін є розділення сервісної та правоохоронної функцій податкової служби, ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів, усунення дублювання їх функцій.