Доминанта

Зміни правил отримання готівки в банках суб'єктами господарювання!

23 мая 2019

З 3-го червня 2019 року суб’єкти господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки і для цього знімають готівку в касі на вимогу банку зобов’язані надати документи, що підтверджують подальше використання готівки.

По суті, банк оцінює ризики під час фінмоніторингу та буде вимагати листи-опитувальники. Оцінка ризиковості фінансових операцій клієнта проводиться на підставі внутрішніх програм, розроблених банком, тому роль банка в даному випадку буде значною. Зазначимо, що клієнт вважатиметься «ризиковим», якщо буде знімати готівку у великих розмірах.
Зверніть увагу, що ФОП - це теж суб’єкт підприємництва, а тому знімати готівку у великих розмірах з рахунку ФОП - теж ризиковано. І хоч в законодавстві прописано, що такі документи подаються на підтвердження подальших готівкових розрахунків особисто, вважаємо, що фінмоніторинг банку може вимагати інформацію куди саме буде витрачатись готівка такою особою.
Якщо це рахунок фізичної особи (не ФОП), то даний критерій не застосовується. 
На нашу думку, варіантом виходу з такої ситуації є перерахування коштів з рахунку ФОП на рахунок фізичної особи і лише після цього знімати кошти. Однак необхідно буде провести консультації з банком.
Також, слід звернути увагу на те, що у отримання готівки входить і зняття готівки у банкоматі.
Всі ці нюанси потрібно буде врахувати у роботі, після консультації з банком.

Теги:

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


Звільнення від оподаткування окремих операцій пов'язаних з фінансовою реструктуризацією та фінлізингом продовжать на три роки: за основу прийнято проект

4 грудня у першому читанні Верховною Радою було прийнято законопроект №2358 «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку із вдосконаленням процедури проведення фінансової реструктуризації та щодо вдосконалення оподаткування операцій фінансового лізингу».

Фальсифікацію ліків буде подолано?

Наскільки часто ми чуємо в ЗМІ або можливо, навіть самостійно стикаємось з неякісними, підробленими ліками, які слугують для хворих лише в якості «плацебо». На жаль, коли це не просто пігулка від головної болі, а ліки від тяжких захворювань з прийманням яких пов’язане життя хворого, фальсифіковані ліки можуть призвести до самих жахливих наслідків.

Очікуються зміни умов сплати судового збору

У Верховній Раді України зареєстровано проект щодо змін сплати судового збору (проект Закону № 2427).