Іноземці, які бажають створити стійкий і безстроковий правовий зв’язок з нашою державою, повинні пройти процедуру оформлення громадянства.
Однак, слід пам’ятати, що право на набуття громадянства виникає в силу закону лише в конкретних випадках і при одночасному дотриманні певних зобов’язань. Це досить тривалий і клопіткий процес, який змусить Вас побігати по різних інстанціях у пошуках потрібних документів. Крім того, для набуття громадянства України необхідно або вийти з громадянства країни-резиденства, або подати декларації про відмову від нього, що є також додатковою клопіткою процедурою.
Юристи нашої фірми надають повний спектр послуг як для жителів Одеси, так і для гостей нашого міста в супроводі процедури отримання громадянства. Фахівці нашої фірми володіють усіма необхідними навичками та вміннями для забезпечення отримання нашими клієнтами результату, який перевищує їх очікування. Ми забезпечимо повну правову підтримку, представництво інтересів в необхідних органах та установах для оперативного проходження підготовчого етапу і подачі документів на отримання даного статусу.
Схему співпраці з нашою фірмою можна викласти наступним чином:
- ПЕРВИННА КОНСУЛЬТАЦІЯ У НАС В ОФІСІ, НА ЯКІЙ МИ ВИЗНАЧИМО НЕОБХІДНІ ЕТАПИ ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ ПРОЦЕДУРИ ОФОРМЛЕННЯ ГРОМАДЯНСТВА
- ОТРИМАННЯ І АНАЛІЗ НАШИМИ СПЕЦІАЛІСТАМИ ДОКУМЕНТІВ КЛІЄНТА
- ВИБІР КЛІЄНТОМ НАЙБІЛЬШ ОПТИМАЛЬНОГО ПАКЕТУ ПОСЛУГ
- ПІДПИСАННЯ ДОГОВОРУ НА НАДАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
- ОФОРМЛЕННЯ ГРОМАДЯНСТВА
Якщо ж у Вас є час, можливість і бажання пройти процедуру оформлення громадянства самостійно, рекомендуємо врахувати наведені нижче практичні поради.
Законодавець встановив, що набуття громадянства можливо з таких підстав:
- За фактом народження на території України;
- За територіальним походженням певних категорій родичів;
- Внаслідок прийняття до громадянства;
- При відновленні раніше втраченого громадянства;
- При усиновленні або встановленні опіки над громадянами України;
- Наявності громадянства України у одного або обох батьків дитини;
- Встановлення або визнання батьківства / материнства;
- З інших підстав, передбачених міжнародним законодавством.
Більш детально розглянемо процедуру прийняття до громадянства України, оскільки вона є найбільш складною, так як до неї вдаються іноземні громадяни, які до імміграції раніше не мали прямих зв’язків з державою, що і пояснює пильну увагу до них.
Так, головною умовою прийняття до громадянства є безперервне (допускається разовий виїзд не більше ніж на 90 днів, а в сумі за 1 рік – 180 днів) проживання на її території протягом останніх 5 років (даний термін починається з дати видачі дозволу на імміграцію) . Винятком є іммігранти, які проживають в зареєстрованому шлюбі з громадянами України на протязі більше 2-х років (або шлюб тривав більше 2-х років і припинився смертю чоловіка-громадянина).
Що стосується загального списку документів, то він виглядає наступним чином:
- три фотографії (розміром 35 x 45 мм);
- зобов’язання припинити іноземне громадянство (або декларація про його відсутність для апатридів);
- нотаріальний переклад іноземного паспортного документа;
- копію посвідки на постійне проживання;
- один з наступних документів:
- документ про володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування (видається в Україні керівником навчального закладу, місцевим органом виконавчої влади або виконавчим органом місцевого самоврядування);
- копію атестата або виписку із залікової відомості диплома – для особи, яка має документ про закінчення навчального закладу з вивченням української мови;
- документ про наявність законних джерел існування протягом останніх шести місяців на момент подачі заяви про прийняття до громадянства України (можна подати документ про наявність суми коштів на банківському рахунку в розмірі не менше 20 прожиткових мінімумів (з 01.01.2019 р – 1853 грн. * 20 = 37 060 грн.) на людину;
- сдовідка про несудимість в країні резидентства.
При оформленні заяви про прийняття до громадянства України один з батьків має право заявити про бажання одночасно з ним надати громадянство його дітям (додатково подаються документи про дітей: копії свідоцтв про народження, закордонних паспортів, копії паспорта другого з батьків, зобов’язання припинити громадянство дітей, а в разі досягнення 14 років + згоду дитини на придбання громадянства).
Після прийняття позитивного рішення про надання громадянства для завершення процедури і отримання паспорта, особа зобов’язана подати декларацію про відмову від іноземного громадянства або довідку про вихід з громадянства.
Слід пам’ятати, що кожна ситуація є унікальною, саме тому для самостійного проходження процедури отримання громадянства Вам слід детально вивчити вимоги закону, які будуть поширюватися саме на Вас. Однак якщо в процесі Вам потрібна кваліфікована допомога і підтримка – юристи нашої фірми з радістю допоможуть.